Watch dogs oyun özellikleri

Watch-DogsWatch dogs oyununun grafikleri tek kelime ile muhteşem. Gökyüzü çiseleyen bir yaz yağmurunun ardından biranda güneşli bir havaya bürünebiliyor. Tamamen sokak ve caddeler arasındaki kovalamaca sergilenmiş oluyor.

Oyunda ilk önce bir karakter oluşturuyoruz ve bu karakteri yaratıp, intikam almak istediğimiz kişiye yönlendiriyoruz. Oyunda çeşitli görevler de var. Araba kaçırmaktan,yüzmeye varana kadar tüm aksiyonlar mevcut.

Düşmanları haritada belirleyebiliyor ve işaretleyebiliyorsunuz.  Bizim amacımın etrafta suç işleme potansiyeli olan suçluları bulmak. Bunun için cep telefonundan yardım alıyoruz.  kamerayı açıp telefona ekliyoruz. Yüzde oranı olarak suç düzeylerini algılıyoruz. Suçluları öldürürsek git gide kötü adam oluyoruz. Eğer öldürmezsek sadece etkisiz hale getirirsek başarı oranımız artıyor. Yalnız dikkat çekmememiz ve kendimizi ele vermememiz gerekiyor.

Trafiği ve düzeni bozmamamız gerekiyor. Potansiyel suçluyu haritadan belirleyip bulduğumuzda kendimizi gizlememiz gerekiyor. Çeşitli silah seçimleri ve hızımızı artırıp eksiltme seçenekleri oyunda mevcut. stoklarımızı kontrol etme imkanımız var. Oyun sistemi oldukça başarılı.

Telefon ele alındığında etraftaki kişilerin kafasında kutucuklar açılıyor ve oranlar beliriyor. Telefon cebe konduğunda bunlar siliniyor.

Oyunda araba kazası yapıldığında hiçbir tepki almıyoruz. Ne polis geliyor ne de insanlar başınıza yığılıyor. Buda bizce oyunun eksik yönlerinden birisi.  Gerçekçi ruhu yansıtmıyor.

Harita oyunun hep sağ kenarında gösterim halinde oluyor. Yönergeyi buna göre hesaplayabiliyorsunuz. Slowmotion ekran özeliği mevcut.  etraftaki silahları toplayabiliyorsunuz. Arabaların alamlarını çaldırabiliyorsunuz. Sonuçta siz bir hackersiniz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir