Wasteland 2 oyun özellikleri

wl2newscoverWasteland, nükleer çatışmadan çıkmış bir hayatı konu alıyor ve bizlerde bu dünyada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Tabiki bu oyun 1988 yılını baz alacak teknoloji ve alt yapıya sahip.

Wasteland 2 ise,  ilk serisinin devamı niteliğinde ve Amerika birleşik devletlerinde yaşanan faciayı baz alan bir oyun olma özelliğini devam ettirmektedir. Taktiksel savaş öğeleri içeren oyunda dört tane yönetebileceğimiz karakter ve üç tane de npc karaktere sahip olabiliyoruz.

Bu karakterlerin hepsinin farklı özellikleri mevcut. Tüm karakterleri kendimiz değiştirebiliyor, görünüşlerini ve tavırlarını kendimiz belirleyebiliyoruz. Npc karakterlere ise dokunamıyoruz. Onların kendine has tavırları, yetenekleri ve görüşleri var.

Oyunu oynarken, karakterimizin etrafında gördükleri, ekranın sağ tarafında not kâğıdına yazılıyor. Buda sanki görüyormuşçasına bir his uyandırıyor. Yani, şehirde olup biten her şeyden haberdar oluyorsunuz.

Oyuna başlarken belirttiğimiz karakterleri seçip, dört kişilik bir grup oluşturuyorsunuz. Bu grup ile çorak topraklarda ilk serüveninize başlayabiliyorsunuz.  4 adet sekmemiz mevcut. Her sekmede farklı özellik kazanıyoruz. Bu özellikler de karakterimizi belirliyor. Zeka, karizma, şans ve koordinasyonlar belirleniyor. En son aşamada yeteneklerimizi belirliyoruz. Yeteneklerimiz savaş yetenekleri, bilgi yetenekleri ve genel yetenekler olarak üç aşamada gelişiyor.  Her aşamanın tabiki alt kategorisi de mevcut.

Sonraki aşamada sicilimizle alakalı olan bölüme geçiyoruz. Adımız, yaşımız, tavrımız, inancımız ve uyruğumuz burada belirleniyor. Tüm bu özellikleri belirledikten sonra, karakterimizin üç boyutlu halini görebiliyor ve belirleyebiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir