Türkiye’de en fazla oynanan kart oyunları

Türkiye’de en fazla oynanan kart oyunlarını listelemeye çalıştık. Ülkemizin coğrafi konumu ve kültür zenginliği doğal olarak kart oyunlarının da aşırı çeşitlenmesine yol açıyor. Hem doğu hem batı kültürlerinin birleştiği Türkiye, her iki kültürden de etkilenmiş ve her alanda olduğu gibi kart oyunlarında da oldukça zenginleşmiştir.

Bazı kart oyunları kurallarının yöresel küçük farkları olsa da, sitemiz üzerinden hemen hemen tüm kart oyunlarının temel kuralları anlatılıyor. Zaman zaman sizden gelen geri beslemeler ile de bu anlatımları zenginleştirmeye çalışıyoruz. Sitemizde gördüğünüz hatalar olması halinde veya önerileriniz için bize info@solitaireturkyie.com adresine mail göndererek ulaşabilirsiniz.

Solitaireturkyie ailesi olarak aşağıda yaptığımız Top 10 Kart Oyunları listesi kesinlikle arama motorları verileri beya başka bir kaynak kullanılmadan bizim tarafımızdan kendi istatistiklerimiz ele alınarak oluşturulmuştur. Türkiye’nin en fazla okunan kart oyunları sitesi solitaireturkyie.com’a göre;

TOP 10 KART OYUNLARI

1. Pişti
2. Dost Kazığı
3. Blöf
4. Pis Yedili
5. Maça Kızı
6. Konken
7. 51
8. Eşek
9. 66
10. Fanti

Ayrıcaiskambil oyunları kategorimizde onlarca oyunun kuralları ve oynanış şekilleri anlatılmaktadır.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir