Transformers: Rise Of The Dark Spark oyununun özellikleri

rise-of-the-dark-sparkTransformers serilerinin devamı olan, Rise Of The Dark Spark oyununda çok da bi farklılık bulunmuyor. Beğenileri yavaş yavaş düşmeye başlayan transformers serilerinin gözden düşmesinin sebepleri arasında mekanik aletlerin ve robotların her seride aynı kapasite ile çok da farklı şeyler yapmadan devam etmesini gösterebiliriz.

Oyunun başrolünde bir tane karakterimiz var ve bu karakterimiz istediğimiz anda yer ve hava aracına dönüşebiliyor. Kurgulanan hikâye aslında beğeniliyor. Dark Spark adlı güçlü bir nesneyi ele geçirmeye çalışan Deception ve Autobot’ların hikâyesi yer alıyor. Bunlar aynı zamanlarda bu nesnenin peşine düşebiliyor, bu sırada ilginç olaylara da denk geliyorsunuz.

Görsel ve işitsel efektleri çok da etkileyici olmayan Transformers-Rise Of The Dark Spark’da, kahramanımız da görsel olarak fazla etkileyici olamıyor. İç mekânlarda ve bazı sahnelerde çok iyi bir görünüm sergilese de, biraz daha geliştirilmeli ve yeniçağa ayak uydurmalı gibi kendini hissettirmekten de geri kalamıyor.

Oyunda multiplayer mode olması, oyunun sahip olduğu bir avantaj. Online modların olması ise, çok da yabancılık çekmeyeceğiniz bir seçenek olarak görünüyor.

Oyun içerisinde belli başlı aşamalar var ve kahramanımız bu aşamalardan geçmek zorunda kalıyor. Bu aşamaları geçtiğinizde sahip olduğunuz zırh kutularını açıp, sahip olduğunuz eşyalarınızı görebiliyorsunuz. Sahip olduğunuz silahları da küçük çapta değiştirme olanaklarına da sahipsiniz.  Bu seri ,önceki serilerine oranla oyun severlerden çok daha düşük not almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir