The Bureau: XCOM Declassified oyun özellikleri

The-Bureau-XCOM-DeclassifiedThe bureau: XCOM Declassified için oyun tarihinin gelmiş geçmiş en bahtız oyunlardan biri diyebiliriz.  Üç farklı isimde değiştirilerek yayınlanmış, farklı stüdyolarda kurgulanmış. En son 2010 yılında yeniden tasarlanarak, bir shooter taktik oyunu haline dönüştürülmüş.

Oyun, 1962 yılının Amerika’sında geçiyor. Carter isimli bir CIA ajanı, Amerikan topraklarına inen uzaylılar hakkında tüm bilgileri ve kayıtları silmeye çalışıyor. Oyundaki bir görev bu.

Oldukça enteresan bir senaryoya sahip olan oyunda, üç kişilik ekip kuruyor ve ekip yöneticisi olarak, ekip arkadaşlarınıza bol bol emirler yağdırıyorsunuz. Strateji ön planda tutuluyor. Farklı yöntemler uygulayarak stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

Ekibimiz, uzaylı istilalarından Amerika’yı korumaya çalışıyor. Unreal 3 grafik motoru kullanılan bu oyunun grafikleri ve ses efektleri oldukça kaliteli ve muhteşem. Oyundaki sesler ve müzikler ise atmosfere ayrı bir hava kazandırıyor.

Oyunun bazı bölümleri anlık olarak oyuncuları heyecanlandırıp adrenalini tavan yaptırsa da, bazı yerlerde ise dibe vurdurabiliyor. Aslında oyun hikâyesi oldukça basite indirgenmiş. Açıkçası inişli çıkışlı olan hikâyesi içerisinde kimi zamanlar da sıkılabilirsiniz.

Oyun taktiksel bir shooter oyunu. Uzaylı işgali sonucu cehenneme dönen şehri kurtarmak amacında iken, aynı zamanda da bunun neden olduğu konusunu araştırmaya başlıyoruz. Genel merkezden gelen emirlere itaat ederek, ekibimizi yönlendiriyoruz. Oyunda yetenek sistemi bulunuyor.  Kazandığınız puanlarla seviye atlıyorsunuz. Puanlarla yeni yetenekler açabiliyorsunuz.

Yanımızdaki ajanların her birinin farklı yetenekleri mevcut. Bu ajanlar göreve giderken tek silah, biz ise iki silah taşıyabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir