Solitaire Nasıl Dizilir ?

Solitaire Nasıl Dizilir ?

Solitaire oyununun bilinen 100’den fazla türü vardır. Solitaire kartları bir çoğunda farklı dizilir. Ancak bu yazımızda en çok bilinen klasik solitaire oyunu için kart dizilme esasını belirteceğiz.

Solitaire oynamak için 1 veya 2 adet jokersiz iskambil destesi kullanabilirsiniz. Ancak en çok bilinen versiyon için tek deste kullanmanızı öneririz. Zamanınız varsa bunu 2 deste ile de yapabilirsiniz.
Solitaire dizmek için karıştırdığınız destenin üzerinden olacak şekilde, yan yana 7 adet en soldaki açık diğerleri kapalı olarak kartları koyun. Daha sonra soldan ikinci kapalı kartın üstüne açık kart koyup diğer beş karta kapalı koyun. Sonra soldan üçüncü kartın üstüne açık diğer 4 karta kapalı kart koyun, ve bunu en son 7’nci sırada 7 kart ve üstteki açık olana kadar devam ettirin. Böylece yerde toplam 7 sırada 21 kapalı 7 açık kart olmuş oldu.

Elinizde 24 kart kalmış oldu. Bu kartları birer birer veya üçer üçer açarak oyuna devam edebilirsiniz. Oyunun sonunda kupa, karo, maça ve sinek türlerinden astan papaza kadar seri tamamlamak gerekir. Oyun esnasında asları yukarıya alarak hamle yaratabilirsiniz.

Detaylı oyun anlatımları için aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Solitaire Nasıl Dizilir ? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Sesli Panel  yorumladı. 11:02 - 04 / 11 / 2016:

    Bilgilendirme icin tesekkürler. Oyun Hakkında bilgi almamız lazim her zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir