Sizin Yerinize Bitcoin’den Para Kazanan Robotlar

Bitcoin’den nasıl para kazanılır ya da kar edilir, bu yazıda size uzun lafın kısasını anlatacağız, üstelik neredeyse hiç zaman ayırmadan…

Malum son yılların gözde para birimi kripto coinler… BTC, ETH, LINK, XRP ve daha niceleri… Ücretsiz uluslararası para gönderimi, birkaç saniyede Türkiye’den Amerika’daki arkadaşınıza havale işlemi, internet alışverişi vesaire vesaire… Hikaye kısımlarını geçiyoruz, çünkü zaten bu yazıyı okuyorsanız bunları çoktan araştırdınız…

Ve hatta, nereden bitcoin ve diğer kripto paralar alınır satılır bunları da zaten biliyorsunuz ama Türk lirası ile işlem yapan büyük kripto borsalarını hemen kısaca işlem hacmine göre özetleyelim :

1- Paribu
2- BtcTurk
3- Binance

Başka borsalar olsa da işlem hacmi bakımından bu 3 borsanın yüksek olması bir nevi güvenilir olduğunu da gösteriyor.

Bu borsalarda kısa bir üyelik işleminden sonra mevcut kripto paraları Türk Lirası karşılığı veya Amerikan Doları karşılığı al sat yapabiliyorsunuz. Hatta kripto paraları tıpkı USD/EURO vb gibi çapraz kurları da alım satım yapılıyor, mesela BTC/XRP gibi…

Günlük al sat yapan traderların en büyük sorunu sürekli ekran başında fiyat takip etmesi. Üstelik traderlar genellikle aynı borsa üzerinden işlem yapıyor ve kar etmeye çalışıyorlar, neden ki? Neden tüm borsaları kullanıp kar etmeyelim, örneğin binance’dan alalım paribu’da satalım..

İşte bu yazıda tam da ona değineceğiz.

Şimdi ne alakası var diyorsunuz …

Bu borsalarda fiyatlar aynı değil.

Örneğin Erzurum’da patatesi 3 liraya alırken İstanbul’da 5 liraya alırsınız diyelim. Erzurum’dan aldığınız patatesi İstanbul’da satarsanız 2 lira kar etmiş olursunuz. Galiba alakasına açıklık getirmiş olduk.

Peki nedir bu robot ve ne yapıyor?

Arbitraj robotu denen bu yazılım, sizin verdiğiniz emre göre sürekli alım ve satım yapıyor, yani siz gün boyu işiniz gücünüzle uğraşırken, bu arkadaş sizin yerinize defalarca alım satım yapabiliyor ve oldukça hızlı. Hemen bir örnekle açıklar isek:

Erzurum’dan aldığınız patatesi yürüyerek İstanbul’a götürmek yerine, Kargo ile gönderirseniz, transfer çok hızlanır ve patatesin fiyatı İstanbul’da düşmeden yetiştirip sattıktan sonra kar cebinize kalır. E yürüyecekseniz o sizin bileceğiniz iş şansınızı deneyin. Öte yandan kargoyla Erzurum’dan hiç ayrılmadan defalarca gönderim yapabilirsiniz, ama yürümek yorabilir, belki ikinci bir transfer için Erzurum’a dönmeye mecaliniz kalmaz.

arbitraj robotu

İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Oysaki bunu yapan ve adına arbitraj robotu da denilen yazılım, yani trader yapay zeka, sizin yerinize fiyat takibi yapıp belirlediğiniz kar marjlarında alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Yani BtcTurk borsasından daha ucuza Bitcoin alıp Paribu’da daha yüksek fiyattan satıyor. Böylece siz başka işlerle uğraşırken, bu robot sadece sizin verdiğiniz emre göre hareket ediyor, böylece duygusal al sat tehdidi ortadan kalkıyor. Siz kar yüzdesi örneğin %5 olunca sat derseniz, ilgili borsalardaki fiyatları takip ederek bu fiyatı bulur bulmaz işlemi gerçekleştirir.

Arbitraj robotunu nereden bulacağız sorusuna gelince, bu işi icat eden kişi ne kadar ustadır bilinmez ama, denenebilir, ücretsiz deneme imkanı sunduklarına göre de kendilerine oldukça güveniyorlar. Arbitraj robotu deneyimi sağlamak için BURAYA TIKLAYIN

Peki bu robotu kullanmak için ne gerekli?

İnternet ve bilgisayarınız olması yeterli, bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen sizde zaten herşey mevcut.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir