Scorpion Solitaire Nasıl Oynanır

Scorpion solitaire, solitaire oyunları arasında en dar hareket alanına sahip ve en zor çeşitlerinden biridir.

Scorpion Solitaire nasıl oynanır ?

Scorpion Solitaire 1 deste iskambil kağıdı ile oynanır. Toplam 52 kartın 49’u başlangıçta yerdedir. 3 kart ise kapalı olarak sizin önünüzde bulunur. Yerdeki 49 kart şu şekilde dizilir :

  • Toplam 7 adet 7’şerli kart öbeği olur.
  • Soldaki ilk 4 7’şerli öbeğin üstteki 3 kartı açık 4 kart kapalı olmalıdır.
  • Sağdan son 3 7’şerli kart öbeğinin tüm kartları açık olarak yere konur.

İlk etapta yerde bulunan kartlar arasında diğer solitaire oyunlarında olduğu gibi sıralama yapılır. Tüm hamleler bittikten sonra önünüzdeki kapalı 3 kartı sağdan itibaren açarak öbeklere dağıtılır. Sıralamalar tekrar yapılır. Eğer yerde bulunan kapalı kartlar bulunuyor ise bunlar da açılarak sırlamalar tekrarlanır. Oyununun maksadı, karo, kupa, maça ve sinek cinslerinde astan papaza serileri tamamlamaktır. Tamamlayanlar arasında ise süre baz alınır. Biri ile yarışıyorsanız en çabuk oyunu bitiren kazanmış sayılır.

Scorpion solitaire oyununda hamle şansı oldukça kısıtlı olduğundan doğru hamleleri yapmak çok önemlidir. Aynı türü sıralama gibi hamlelerle zaten kısıtlı olan hamlelerinizin hareket sahasını daha da kısıtlamış olmayın. Önünüze çıkan seçeneklerin hepsini ve arkasından gelecek hamleleri değerlendirdikten sonra hareket edin.

En çok oynanan Solitaire Çeşitleri

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir