Rome 2 oyun özellikleri

rome 2Bu oyun 13 yıllık bir seriden oluşuyor. Önceki serileri, ilk çıkışında büyük sükseler yapsa da sonradan inişe geçen total war serileri, oyun severlere çok büyük heyecanlar yaşatmaya devam ediyor.

İlk Türkçe çıkan oyun Total Rome 2 diyebiliriz. MÖ 270 lerde başlayan oyun, Roma’da istikrarı sağlamak için çaba harcarken, bizler de buna yardım ediyoruz. Oyunun en başarılı yeri savaş sahneleri diyebiliriz. İnanılmaz grafikler ve sahneler oyunda tasarlanmış.

Oyuna başlama kısmında açılan menülerde, çoklu oyun seçeneği ilk en fazla iki kişi oynanabiliyor. Savaş bölümünde farklı tarihin önemli savaşları bulunuyor ve video tanıtımları gösteriliyor. Grafikler kısmında bitki örtüsü ve alan derinliğini kapattığınızda inanılmaz bir performans artışı sağlanıyor. Diğer türlü oyunda bilgisayarda kasmalar yaşanabiliyor. İşlemciyi çok zorlayan bir oyun olduğunu söylemek isteriz. Ünlü komutanlarla ve aileleriyle oyun oynama seçenekleri sağlanmış. Hanedanlıklar seçiliyor. Oyunda çeşitli görevler var.

Oyunun giriş bölümü Türkçe olarak çevrilmiş. Giriş bölümü Roma’yı ele alıyor. Yaklaşık iki saat süren bu bölüm, bir nevi eğitim süreci gibi. Burada samnite ile çarpışıyoruz. Samnite toprakları ele geçiren bir diktatör.

Bölüm ilerledikçe tarihi gerçeklikler ile karşılaşıyoruz. Medeniyetleri sırayla yaşayabiliyoruz. Diğer bölümlerde ise tarihi tamamıyla gerçeklere dayanarak oynamaya başlıyoruz. İmparatorlukları kurabilecek misiniz? Dünyanın en büyük ordularına nasıl komutanlık yapacaksınız artık orası da sizin başarılarınıza kalmış.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir