Prince of persia oyununun özellikleri

pof persiaPrince of persia, ilk olarak apple için geliştirilmiş ve dört senede kodlanmıştır. 1989 yılında gösterime giren Prince Of Persia serilerinin ilk oyunu 3D adıyla piyasaya çıkmıştır. Bu oyun çok da başarılı bir satış grafiği göstermemiştir.

Ubisoft firması oyunun tüm haklarını satın almış ve 2003 yılında üçleme yaparak, The Sand Of Time, Warrior Wihtin ve the Two Thrones adlı oyunları seriler halinde oyun severlerle buluşturmuştur. Firmanın Ubisoft olarak yayınladığı Prince Of Persia-Rival Swords adlı oyunu 2008 yılında gösterilmeye başlanmıştır.

2010 yılında Prince Of Persia-The Forgotten Sands serisi çıkarılmış, ortalamanın üzerinde bir puanla başarısını tamamlamıştır.

Oyunun serilerinin önceki serileri ile hiçbir alakası yoktur. Bu oyunda prensimiz bir çölün ortasında eşeği ile birliktedir. Bir fırtına çıkar ve eşeğini kaybeder. Prensimiz, bu bölümde bencil bir kişilik ve hırsızlık yaparak geçinen biridir. tabiki ismi de onun lakabıdır. Aslında gerçek prens de değildir.

Prenses Elika babasından kaçarken çölde kendini buluverir ve prensimiz ile karşılaşır.  İki kardeş tanrı olan Orhmazd ve Ahriman, dünyada ki dengeyi sağlayan kişilerdir. Eşit miktarda bölgeyi paylaşıp ve hayatı düzen içerisinde yürütmeye devam ederken,  aralarında sürtüşme başlar ve savaş çıkar.

Ahriman kardeşine yenilir ve onun tarafından tapınağa hapis edilir. Güvenlik krallığa verilmiştir. Kral Ahrimanı serbest bırakınca, Ahriman elinden geleni ardına koymaz ve maceramız başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir