Need for speed: Rivals oyun özellikleri

need for speedOyun başladığında iki seçenek sizleri bekliyor olacak. Kendinizi sokak savaşçısı ya da polis olarak konumlandırabilirsiniz.  Polis olarak kendinizi seçerseniz, polis aracınızı seçip, sokak yarışçılarının peşine düşmeye hazırsınız demektir.  Yarışçıları yakaladıktan sonra, arabalarını kullanılmaz hale getirmelisiniz. Tabiki bu süreçte kendinize asla bir zarar vermemelisiniz. Speed point denilen puanları elde edip, görevde belirtilen puanları topladıktan sonra önceden belirlenen noktaya dönüş yapmanız gerekiyor.

Oyunda kullanılan materyal sadece para oluyor. Polis modunu oynadıktan sonra sokak yarışçısı moduna geçmeniz gerekiyor. Her iki modu da kullanmak zorundasınız.

Araç modellemeleri oldukça başarılı. Gerçeğini artmayan araba kazaları tasarlanmış. Grafikler önceki serilerine göre oldukça başarılı. Ses efektleri ile surround sisteminiz varsa muhteşem bir ambiyans yaratabilirsiniz. Kazalarda ve yarışlarda arabanın çıkardığı sesler oldukça etkileyici olarak tasarlanmış. Bu yüzden kovalayan ve araçlara çarparak hurdaya çıkaran bir polis olmak, oyunu çok daha keyifli hale getiriyor.

Arabalara çarpmak, sıkıştırma veya uçurumdan aşağı yuvarlamak bu seri ile birlikte hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Araçların parçalanma efektleri oldukça etkileyici. Basit grafikler ve animasyonlar ile eskisi gibi idare etmek zorunda değilsiniz.

Kontrol mekanizması Hot Pursuit ve Most Wanted serileri ile aynı olarak geliştirilmiş. Oyunda hikâye olmadığından, haritada seçebileceğiniz alanları seçip, görevi belirleyip odaklanmanız yeterli oluyor. Level geçme bu seride oldukça kolay. Araba bakımları, modifiye ve özellik ekleme gibi durumları, garajlarda yapılıyor. Garajdaki listeler içerisinden seçimizi yapıp, görevleri yerine getirip ,yeniden garaja döndüğünüzde bölümü atlamış oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir