Mafia 2 oyun özellikleri

mafia-2Mafia oyunu, büyük ve alabildiğince geniş olan Amerika sokakları arasında geçiyor. 12 millik bir Amerika şehri içerisinde ve her ayrıntı dikkatle kurgulanmış olarak görselliği ön plana çıkartılmış. 1930’lu yılların şehrindeki yaşanmışlıklar, barlar, restoranlar, tren garları, hava alanı, oteller ve daha neler neler. Hiçbir ayrıntı gözden kaçırılmamış. Oyunda oynarken adeta şehirde yaşıyormuş hissi uyandırıyor.

Oyunun kapasitesi 60 çeşit araba barındırıyor. 1930’lu yılların araçlarından Formula arabalarına kadar her modelde araba mevcut. tabiki her aracı kullanamıyorsunuz o da ayrı mesele. Bu arabalara oyundaki görevler dâhilinde binebiliyorsunuz.  Arabanız çarpışarak kaza yapabiliyor. Böyle durumda aracınız hasar görüyor.

Şehirde 2 adet köprü ve 1 adet de tünel mevcut.  Haritanızda istediğiniz yerlere giriş çıkış yapabiliyor ve gezebiliyorsunuz. Şehirdeki olabilecek olaylar etrafınızda beliriveriyor. Mesela köprüden geçerken biri intihar etmeye kalkışabiliyor. Böyle durum gerçekte olsa nasıl bir olay olurdu? Ambulans, polis ve gazeteciler, onlara bakan ve başlarına yığılan insanlar. Evet, aynen de böyle oluyor.

Oyunda 20 tane görev var. Bu görevler az gibi görünse de aslında her görev süresi oldukça uzun.  Bu oyunu sıradan mafya oyunlarından ayıran özellikler arasında, bu görevlerin gidiş hattının değişken olabilmesi geliyor. Yani konu ve görevler verildiği gibi planlı şekilde gitmeyebiliyor. Oyunda takılıp kalacağınız, ne yapacağınızı bilemeyeceğiniz, aynı zamanda da zevkli olan kısımlardan biride aslında bu. Oyunda bir anda taksi şoförü veya hızlı bir yarışçı olabiliyorsunuz. Kullanmanıza izin verilen 12 adet farklı özellikte silah ve saldırı aletleri, oyun severlerin beğenisini kazanacak nitelikte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir