Lost Planet 3 oyun özellikleri

lostBurası o kadar soğuk ve kasvetli ki, bu oyunda daha önceki serilerinde olmadığınız kadar çok üşüyeceksiniz. Oldukça enteresan olaylarla başlayan hikâyemiz, zaman ilerledikçe sıradanlaşmaya başlayabilir. Tabiki bu hikâyeyi de sevenler olabilir ama bu seride önceki serilere oranla daha farklı ve heyecanlı olabilirdi.

Stoklama yapacağımız üssümüz o kadar geniş ki, bir şeylere erişmek için oldukça uzun yollarda yürümek zorunda kalıyorsunuz. Oyunda çeşitli rigler mevcut. Bu rigler, üssünüzden ayrılarak verilen görevleri yerine getirmeye yarıyor. Fakat bu rigler de bi süre sonunda sizi kasabiliyor. Çünkü inanılmaz yavaş.

Her yere riglerle gidiliyor, tünellerden bununla geçiliyor, savaşa bile bu canavar aletlerle girebiliyorsunuz.  Ayrıca karakterimizin yürümesi yavaş, koşması sınırlı, sahip olduğu silahlar ise çok basite indirgenmiş.

Düşmanlarımız olan akridler ile savaşa çıkıyoruz. akridlerin zayıf noktaları var ve sizin buralardan ateş etmeniz gerekli.  Rig yerine koşmak buralarda çok daha mantıklı. Çünkü dar yerlerden geçmek böylelikle çok daha rahat oluyor. Savaş sistemi iyi. Buralarda biraz eğlenebilirsiniz.

Oyunun üçüncü serisinin, ilk iki serisinden bağımsız olduğunu söyleyebiliriz. EDN III adlı gezegende olay geçiyor. Bu gezegenin içerisindeki istasyonda yaşıyorsunuz. Uzaylılarla savaşıyorsunuz. Gezegen dışınada çıkabilirsiniz fakat ilk başta dediğimiz gibi orası inanılmaz soğuk ve dondurucu. Aynı zamanda tehlikeli.  Dışarıda çıkabiliriz fakat sadece mech denilen ulaşım araçlarıyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir