Left 4 Dead 2 oyun özellikleri

left-4-dead-2Çürümüş ve parçalanmış et kokuları, kan kokuları şehrin her yanına yayılmış, dışarıdaki inlemeler kulakları tırmalıyordu. Elimdeki tüfek bana güç verse de, korkuyorum. İçeriden gelen ani bir ses beni ürpertti. Bu sesi sadece benim duymam ilginçti.  Korkarak sesin geldiği yere doğru yaklaştım. İçeriye doğru yavaşça süzülüp baktığımda, bir yandan da buradan sağ çıkıp çıkamayacağım sorusu beynimi yemeye başlamıştı bile…

Bunları okurken bile adeta olayları yaşamış gibi olduğunuzu hissedebiliyorum. Zombilerin içerisinde hayatta kalma savaşı veriyorsunuz. Left 4 Dead serilerinin ikincisi olan bu oyunda da, ilk oyundaki gibi dört farklı karakteri yönetiyorsunuz. Futbol koçu, yapımcı asistan, tamirci ve kumarbaz, bizlerin yönettiği karakterlerden.  Oyunda beş tane birbirinden ilginç bölümler var. Her bölümü takım arkadaşlarımız ile yardımlaşarak geçmemiz gerekiyor.

Bölümlerdeki yapay zekâ, oldukça başarılı olarak geliştirilmiş. Tabiki, bu yapay zekâ görevleri ve yapılacakları oldukça zorlaştırıyor. Ama temin edelim ki oyun ne kadar zorlu olursa olsun, bir o kadarda zevkli ve eğlenceli oluyor.

Oyuna expert ve normal seviyelerinin yanında, ilk serisine göre bir de realism modu eklenmiş.  Bu modda oyununuzu oynarsanız, birlikte çatıştığınız arkadaşlarınızı göremiyorsunuz.  Ölmüş olan arkadaşlarınızı da kit kullanarak bir defalığına canlandırabiliyorsunuz.

Left 4 dead 2 oyunu, bir an bile rahat nefes almanıza izin vermiyor.  Bazı bölümlerde atak olmanız gerekirken, bazı bölümlerde ise taktik ve stratejiyi doğru belirleyerek  geri çekilmeniz gerekebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir