Iphone ve Ipad Oyunlar Neden Çalışmıyor ?

Iphone ve Ipad kullanıcıları için oyunlar vazgeçilmezler arasında. Ancak son günlerde siz de oyunlarda hata almaya başladınız mı? Gayet güzel bir şekilde oynadığınız oyunlara bağlanma sorunu veya donma gibi sorunlar mı yaşıyorsunuz ?

İşte sorunuzun cevabı…
Apple yaptığı son güncelleme ile, aşağıdaki popüler oyunların App Store’dan geçici de olsa kaldırılmasına sebep oldu.

Oyun üreticisi Telltale Games, oyunlarının iOS 9’la yaşadığı uyumluluk problemi sebebiyle Apple mağazasından kaldırmak zorunda kaldı.

Şirket, destek forum ve sayfasında yaptığı bir açıklamada problemi gidermek için üzerinde çalıştıklarını ve kaldırılan uygulamaların tekrar kullanıcılar için indirmeye sunulacağını belirtti. App mağazısından kaldırılan oyunlar arasında The Walking Dead, Back to the Future, The Wolf Among Us ve Tales of Monkey Island serisi ve Poker Night 2, Sam and Max ve Jurassic Park gibi daha eski ve kullanıcısı çok oyunlar da bulunuyor.

Bu oyunların iOS 9 yüklü iPhone veya iPad’de bağlantı esnasından donma, çökme ve ses kaybı gibi sorunlar yaşadığı söyleniyor. Telltale Games, bu sorunların nedenini araştırmaya başlamış bulunuyor. Sorunların çözülmesiyle birlikte oyunlar, App Store üzerinden tekrar indirilebilir hale gelecek. Kuvvetle muhtemel diğer oyunlardan aldığınız hataların temel kaynağı da yine ios 9 olabilir. Güncelleme yapmadan önce mutlaka hangi oyunların ios 9 da hata verdiğini araştırın.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir