Gta V oyununun özellikleri

gta vGTA serilerinin beşincisi olan bu oyun, önceki serilerinden farklı olarak geliştirildiği görülüyor. En önemli farkı ise, artık oyunda üç ana karaktere hâkim olabileceğinizdir. Michael, Franklin ve travor. Dilediğiniz anda bu üç karakter arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu nasıl mı oluyor? Şöyle anlatalım.

Mesela siz Michael’ı yönetiyorsunuz ve o anlık diğer karaktere geçiş yapmak istiyorsunuz. Hemen kısa yol tuşu ile karakterlerden birini seçiyorsunuz ve kamera Michael’dan uzaklaşıyor ve gps sisteminde olduğu gibi uydu haritasından seçtiğiniz karakteri bulup zumluyor ve artık o oyuncuyla yolunuza devam edebiliyorsunuz. İki karakter arası mesafe ne kadar kısa olursa, ani geçişler o kadar hızlı olabilecektir.

GTA 4’deki en sevilen görevlerden biri olan banka soygunu görevi, GTAV de de devam ettirilmiş görünüyor. Çok büyük bankaların kasalarına ulaşmaya çalışan kahramanların da kendine özgü hayatlarında var olan sapkınlıklarına da değinen bu oyun, heyecan ve dinamikleri bir araya getiren ortak görevler ve kişiye özgü görevler olarak parçalara ayrılmaktadır. Her karakterin görevleri vardır ve oyun görevleri tamamlamadan seviye ilerlemesi yapmamaktadır.

Oyun içerisinde karakterlerin çeşitli özellikleri de değiştirilebilmektedir. Saç rengi ve kıyafetleri gibi tercihleri belirleme imkânı veren GTA V, tamamen yaşanan bir şehir içerisinde şekillenmektedir.

Silah modifikasyonu, ev alımı veya dükkân alımı gibi ticari faaliyetlere girilebilecek, hatta bu faaliyetlerden de para kazanılabilecektir.  Her karakter kendine has özelliğe sahip olacak ve bu özelliklerini en iyi şekilde kullanabilecektir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir