FiFa 2014 özellikleri nelerdir?

Fifa 2014FİFA 2014’ün daha önceki serilerine oranla çok daha heyecanlı ve keyifli olacağını duyurması, oyun severleri heyecanlandırırken, gerçekleştirdikleri çok daha gerçekçi efektleri ile de oyun severlere yepyeni hazları yaşatıyor.

FİFA 2014’de bulunan en yeni özellikler arasında top saklamak ile başta gelen özellikler arasında yer alıyor. Oyuncular müsabaka sırasında vücuduyla topunu profesyonelce saklayabiliyor. Pas beklediği sırada, savunma oyuncusunu perdeleyebilme özelliği de mevcut. Oyuncunun sırtı rakibe çevrili iken, bazı şık hareketleri de yapabilmesine olanak tanınmış.

FİFA 2014 de gerçekleştirilen diğer bir özellik ise, topun oyun sırasındaki hareketi. Bu seri ile artık vuruş sırasında topun nereye gideceği konusunda belirsizlik yaşanıyor. Çünkü hava durumu, sahanın yapısı ve oyuncuların topa vuruş taktikleri ile topun açısı büyük oranla değişiyor.

Oyuncuların hücumları sırasındaki yön değişimleri ve açıları da FİFA 2014 ile çok daha üstün olarak geliştirilmiş. Önceki sürümünde 22,5 derece yön değiştirebilen oyuncular, yeni sürüm ile çok daha çevik olarak koşabiliyor ve açılarını hızlı bir şekilde değiştirebiliyor.

Yeni sürüm ile değişen bir özellikte, oyuncuların çok daha kıvrak bir zekâya sahip olduğudur. Oyuncular artık çok daha zeki ve atik olarak oyununu sergileyebilmekte, pozisyonları takip edebilmekte ve gerektiğinde çevik bir defans sergileyebilmekte. Savunmaları da bir o kadar hayranlık verici.

Oyuncuların top kapma mücadelesi sırasındaki başarısızlığı, artık bu seri ile oyuncuya zaman kaybettirmiyor.  Oyuncunun ikinci hamle arayışı sırasında topu yeniden kazanabilmesi ihtimali de tanınmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir