Far cry 3 oyununun özellikleri

far cry3Ubisoft firmasının geliştirdiği ve bir önceki serisinde umduğunu bulamayan far cry, son sürümü olan far cry 3 ile yaptığı hatalardan ders çıkartarak, öncekine göre çok daha başarılı bir oyun ortaya çıkarmıştır.

Serinin devamı diyoruz fakat bilmeniz gereken oyunun bir önceki seriyle hiçbir alakalı durumunun olmadığıdır. Bir önceki seride yaşanan başarısızlık üzerine, ne mekânlar ne de olaylar benzerlik göstermiştir. Birbirinden tamamen bağımsızdır. Çok daha farklı bir hikâye tasarımıyla geliştirilen oyun, kesinlikle serinin en başarılısı olarak değer görmüştür.

Far cry 3 oyununun konusuna gelince, ana kahramanımız olan jason, arkadaş gurubu ve aile üyeleriyle birlikte tatil için bir adaya gidiyor. Bu adada hiç tahmin edemeyecekleri bir korsan ekibi ile karşılaşıyor ve korsanlar jason, arkadaşları ve aile üyelerini fidye amaçlı kaçırıyor. Tabiki ana kahramanımız jason, tutuklu bulunan yerden kaçıyor ve geride kalan arkadaşları ve aile üyelerini kurtarmanın yolunu arıyor.

Far cry 3 oyununda yönlendirme sadece sizin istediğiniz gibi gelişiyor. Dilerseniz hikâyenin içerisinde dalıp görevlerde jason’a yardım edersiniz, dilerseniz olaylara karıştırmadan devam edip oyunun sonunu görürsünüz. Tamamen  spontane olarak gelişen olaylar karşısında hareketlerinizi belirlemek, sizin keyfinize kalmış.

Oyundaki hareketleriniz sayesinde, gelişim sistemi çok hızlı çalışıyor ve bu özellikler karakterimize oldukça hızlı bir şekilde yansıyor.  Çatışmalardaki tutumunuz sizlere tecrübe puanları olarak yansıyor. Bu da level atlamanıza sebep oluyor. Karakter güçlendikçe vücudundaki dövmeler artıyor. Başarıları arttıkça dolaylı ve direkt olarak bu karakterimize güç ve çeviklik olarak yansıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir