Crysis 3 oyununun özellikleri

crysis3Crysis serilerinin devamı olan crysis 3 yayınlandığından itibaren marka olarak ismini yansıtmaya başladı ve crysis 3 ile sonuncu halkayı tamamlayıp nihayete erdirdi.

Crysis 3, bir önceki serinin 24 yıl sonrasında devam ediyor. oyunun baş kahramanı new yorka adım attığı anda cell tarafından gerçekleştirilen devasa ramdonun şehri kuşattığını görüyor. Bunun üzerine kahramanımız şehri kurtarma çabası içerisine girmiştir.

İlk crysis serisinde olaylar açık ve geniş alanlarda geçmişti. Crysis 2 ise, şehir içerisinde geçen olayları ve çatışmaları yansıtmıştı. Yeni serisi olan crysis 3 ise, ne bu kadar geniş alanlar, nede şehir içerisine sıkıştırılmış ortamlarda geçiyor.

Oyundaki güç, hız ve görünmezlik özellikleri, serinin ikinci versiyonu ile benzerlik gösteriyor. Fakat görünmezlik zırhı, önceki serisine göre çok daha zor. Bir barikatın arkasına saklanmıyorsanız eğer, düşman tarafından inanılmaz uzaklıkta olsanız dahi, kolayca görülme ihtimaliniz yüksek. Buda size saldırmaları için onlara iyi bir fırsat veriyor.

Crysis 3, yapay zekâda oldukça başarılı. Topluluk halinde gezen düşmanlar daha sonra ikili olarak araştırmaya başladığında, eşlerinden birinin başına bir olay geldiği ve ortadan kaybolduğu anda, diğer eş bunu hemen fark edip, sizin saklandığınızı düşündüğü yere bombardımana başlıyor. Mecburen de siz bulunduğunuz yeri terk etmek zorunda kalıyorsunuz.

Çevrede bulacağınız nano geliştirme parçalarını toplayarak, önceki seride olduğu gibi, bu seride de zırhınızı geliştirebilirsiniz. Dört farklı seçenek arasından seçeceğiniz bir özelliğinizi geliştirebilir, üçünü yan yana koyabilir ve oyun esnasında gerekli olan bu yetenekleriniz arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir