Clash Of Clans Oyunu

clash of clansDünya’nın en çok oynanan Facebook ve Twitter entegreli online strateji oyunu Clash Of Clans’a değinmek istedik.

Clash Of Clans çıkardığı yeni karakter ve klan savaşı fonksiyonuyla kitlesini büyütmeyi başardı. Toplam 500 milyon insanın aktif olarak oynadığı oyunda çok ciddi bir ticari nakit akışı mevcut. 50 milyon civarında klan oluşturulmuş olan oyunda bireysel de oynayabilirsiniz. Fakat bir klana üye olmanız halinde ise bir çok avantaj sizi bekliyor.

Örneğin klan arkadaşlarınızdan klan kalenizin kapasitesi kadar asker yardımı alabiliyorsunuz. Özellikle bazı karakterlerin yüksek maliyeti, ve bulunduğunuz seviye gereği bu karakteri kendiniz üretemiyor olmanız halinde müthiş bir asker desteği ve iksir tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca klan olarak başlatılan savaşlarda yani ” Klan Savaşı“, rakip klanı yenmeniz halinde büyük ganimetler toplayabiliyorsunuz. Klan savaşı ganimetinin nasıl toplandığını bilmeyen oyuncular için belirtelim, bu ganimeti klan kalesine tıklayarak “Topla” butonu ile depolarınıza ilave ediyorsunuz. Bu arada kısa bir dipnot, oyunu mobil cihazlar vasıtası ile oynuyorsunuz. Fakat gerekli programları indirerek bilgisayar üzerinden de oynayabilirsiniz.

Clash Of Clans Savaşçı Karakterleri 

Kışla :

10. seviyeye yükseltilebilen kışlada şu karakterler mevcut;

kışla1-Barbar 2-Okçu 3- Goblin 4-Dev 5-Duvar Yıkıcı 6-Balon 7-Sihirbaz 8-Şifacı 9-Ejderha 10-Pekka

Kışla seviyenize göre yukarıdaki 10 karakteri çıkartabiliyorsunuz. Her kışla seviye yükseltmesinde 1 karakter ekleniyor. Örneğin 2. seviye kışlanız bulunuyorsa, barbar ve okçu üretimi yapabilirsiniz. Özellik gösteren karakterler ise 5. seviye kışladan başlıyor, yani duvar yıkıcı üretebilir hale gelip, savaş esnasında düşmanın duvarlarında karakterlerinizin zaiyat vermesini azaltmış oluyorsunuz. Balon ve Ejderha ile de hava saldırısı yapabilirsiniz.

İzbe Kışla :

6. seviyeye kadar yükseltilebilen İzbe Kışlada 6 karakter mevcut. Fakat hatırlatalım bu kışladaki karakterler mor iksir değil kara iksir ile üretilebiliyor. Karakterler şu şekilde ;

izbe kışla1- Dalkavuk 2- Yaban Domuzu Binicisi 3- Valkyrie 4- Golem 5- Cadı 6- Lav Tazı (Yeni)

Bu karakterlerin yanı sıra izbe kışlaya Clash of Clans geliştiricileri tarafından 4 yeni karakter zaman içerisinde eklenecek. Böylece yeni karakterler ile oyun sürekli güncellenmeye devam edilmiş oluyor.

Büyü Fabrikası :

büyüBüyü fabrikasını da karakter üreten bir bina sayabiliriz. Çünkü ürettiğiniz büyüler savaş dışında hiç bir işe yaramıyor. Büyü  fabrikasını 5. seviyeye kadar yükseltebiliyorsunuz. Kışla mantığıyla aynı olarak, her seviye yükseltmede bir yeni büyü üretebilir hale gelmiş oluyorsunuz. İşte üretebileceğiniz büyüler;

1- Yıldırım Büyüsü : Bu büyü  sayesinde seçtiğiniz bölgede belirli bir çapta birlik ve bina imhası sağlayabiliyorsunuz.

2- İyileştirme Büyüsü : İyileştirme büyüsünü kullandığınız bölgede belirli bir çapta oluşan dairesel alanda savaşan birliklerinizi belirli bir süre iyileştirerek ömrünü uzatıyorsunuz.

3- Öfke Büyüsü : Bu büyüde kullandığınız alanda savaşan birliklerinizin hızı ve saldırı gücü artıyor.

4- Atlama Büyüsü : Düşman duvarlarını kırmadan geçmek istiyorsanız işte bu büyü ile amacınıza ulaşıyorsunuz. Bu büyü sayesinde kullandığınız bölgede bulunan duvarları birlikleriniz hemen aşacak ve zarar görmeden hedefe ulaşacak.

5- Dondurma Büyüsü : Düşman klan kalesinden çıkan birlikleri ve o bölgede bulunan savunma silahlarını belirli bir çapta dondurarak hızla yok etme şansınız oluyor.

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir