Clash Of Clans Klan Oluşturmak

imageClash of Clans oyununda yeni bir klan kurmak için öncelikle klan kalenizi inşaa etmeniz gerekir. Oyunun başında yıkık durumda olan bu kaleyi inşaa edip kullanılabilir hale getirdikten sonra yeterli altın bakiyeniz ( 40.000 altın ) var ise kalemizi seçerek altta çıkan klan sekmesine tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda 3 ana sekme gelecektir. Bunlar; Profilim, Klana Katıl ve Klan Oluştur sekmeleridir. Profilim sekmesinden mevcut durumunuzu görebilirsiniz. Klana katıl sekmesinden ise klan seçerek veya klan arama yaparak kurulmuş herhangi bir klana istenen şartları sağlamanız halinde kayılım isteği yollayabilirsiniz.

Klan kurmak için asıl sekmemiz üçüncü sıradaki Klan Oluştur sekmesidir. Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza oluşturacağınız klanın bilgileri gelecektir. Klan Adı yazan boşluğa oluşturacağınız klana vermek istediğiniz ismi yazıyorsunuz. Altında klanınıza özel bir rozet oluşturbileceğiniz rozet sekmesi ve yanında düzenle butonu var. Düzenle butonu ile klanınıza özel rozet yaratabilirsiniz. Hemen altında açıklama kutucuğu var. Bu alana klanınızın özelliği, kuralları gibi ayırt edici bilgiler girdikten sonra, klan türü sekmesinden; herkesin katılmasını istiyorsanız, “Herkes katılabilir”, sadece davetliler katılsın istiyorsanız ” Yalnızca Davetle”, eğer kimsenin katılmasını istemiyorsanız “Kapalı” seçeneğini seçerek katılım durumunu ayarlıyorsunuz. Altında ise Katılmak için gereken minimum ödül sekmesi var. Bu sekme yalnızca davetle seçeneğini işaretlediyseniz bir anlam taşır. Klanınıza istek yollayacak kullanıcıların buradan minimum kaç kupa sahibi olması gerektiğini ayarlıyorsunuz. ( Örn: 1200 )

Savaş sıklığı sekmesinin aslında bir hükmü yoktur. Bu sizin klanınıza katılmak isteyen kullanıcılara ne sıklıkla klan savaşı yaptığınızı gösteren bir ön bilgidir. Devamlı savaş yapacağız diyorsanız “Her zaman” olarak ayarladıktan sonra, altında klan konumu yazan sekmeye “Türkiye” olarak giriş yapıyorsunuz. Bu ayarlar tamamlandıktan sonra 40.000 altın gösteren butona tıklayıp klan oluşturmayı tamamlamış oluyorsunuz.

Etiketler:, , , , , ,

Clash Of Clans Klan Oluşturmak için yapılan yorumlar : 4 Yorum yapıldı


 1. emre  yorumladı. 21:50 - 24 / 05 / 2016:

  Bende oynamak istiyor

 2. emre  yorumladı. 21:51 - 24 / 05 / 2016:

  Emre baba 27

 3. emre  yorumladı. 22:01 - 24 / 05 / 2016:

  Tm

 4. QARABAG  yorumladı. 13:04 - 11 / 05 / 2017:

  Tm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir