Castlevania: Lords Of Shadow Oyun Özellikleri

castlevaniaOyunda en belirgin özellik ses sistemleri. Yaklaşık 120 kişilik bir orkestranın seslendirdiği ve 80’e yakın kişinin de koroda yerini aldığı oyun, ses efektleri ile oyun severlere büyüleyici bir atmosfer sağlıyor.

Oyun, lords of shadow’un 37.serisi olarak yerini alıyor.  Castlevania ile kendini yenileyen bu seri ise, öncekilere göre çok daha farklı bir görünüm kazanmış. Bu özelliği ise oyunun üç boyutlu olarak efektlendirilmiş olması.

Oyunda Belmont tarikatına bağlı Gabriel Belmont’u ana karakter olarak kullanıyoruz. Aksiyon ve gerilimin bol olduğu bu seride, bulmacaları çözerken de ekstra eğleneceksiniz.

Serinin konusu 1022 yılında hayat buluyor. Dünya ile cennetin arasında olan bir bağlantı kopma noktasına geliyor ve kahramanımız bunun için elinden gelenin fazlasını yapmak için uğraşıyor. Bununla birlikte kendi özel meselelerini de çözmesi gerekiyor. Çok sevdiği eşi, lord of shadow tarafından öldürüldüğü için, ona olan kini de hat safhada.  Eşinin intikamını aldığı takdirde, eşinin ruhunu da rahatlayacağına inanıyor.

Görsel efektler, çevre ve karakter tasarımları oldukça başarılı. Karakterimizi yöneteceğimiz hareket kabiliyeti ise mükemmel denilecek durumda. Yani oyunu oynarken, kendinizi duruma kaptırmamanız için hiçbir neden yok.

Karakterimiz ise olması gerektiği gibi design edilmiş. Gayet karizmatik ve olabildiğince güçlü. Oyun başında tabiki fazla gücünüz yok ama level atladıkça değişik özellikler ediniyorsunuz.  Güç barları dolduğunda inanılmaz bir güç elde ediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir