Call Of Duty-Black Ops oyununun özellikleri

call_of_duty_black_ops-wideCall Of Duty Black Ops, Call Of Duty serisinin yedinci oyunudur.  Oyun Windows, Playstation, Xbox 360, Nintendo Ds ‘e uyumlu olarak geliştirilmiştir. Oyun 1960’lı yıllarda Küba, Rusya ve Vietnam gibi şehirlerde, soğuk savaş ortamı içerisinde bulunan gizli bir ekibin başından geçen maceraları yansıtmaktadır.

Adı SOG olan bu gizli ekip, daha sonraki etaplarda pilotluk yapacak ve kendi ekipmanlarını kendisi seçecektir.

Oyunun ilk bölümünde Alex Mason, ana karakter oyuncusudur. Mason, ekibi ile Küba lideri Castro’ya bir suikast planlar ve harekete geçer. Castro, bunun bilgisini alır ve kendisi yerine kendine çok benzeyen bir dublörü ortaya atar. Tabiki bizim ekip de, gerçek Castro diye dublörünü öldürmüştür. Suikast sonrası ekip ile birlikte kaçmaya çalışırken, planlarda değişiklik yapılır ve bir şekilde Küba askerlerinin eline geçer. Mason, tamda bu zamanda gerçek Castro ile yüz yüze gelecektir.

Daha sonraki etapta, Alex Mason kendini Rusya’da bir hapishanede bulur. Castro tarafından kendisine işlemler uygulanmış ve hafızası değiştirilmiştir. Mason artık Castro’nun değil, Amerika başkanı Kennedy’nin düşmanıdır. Tamamen ilaçla kodlanmış olan Mason, bundan sonra Kennedy’yi öldürmeye çalışacaktır. Mason ’un hafızası yerine geldiğinde de bu hapishaneden de kaçmak için çeşitli yöntemler geliştirip, savaşmaya başlamaktadır.

Oyunun her etabı farklı olaylar ve savaşlar içerisinde heyecan ve adrenalin dolu olarak geçmektedir. Mason eski ekibini yeniden toplayacak çeşitli donanımlarla füze, nükleer silahlar ve gazlarla amaçları için savaşmaya devam edecektir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir