Blöf nasıl oynanır?


Blöf oyununu tanıma:
Blöf oyunu, mantık ve strateji gerektiren bir iskambil oyunudur.52’lik bir deste ile en az üç kişi ile oynanabildiği gibi, altı ve daha yüksek oyuncu sayısı ile iki deste kullanılarak oynanır. Adından da anlaşılacağı gibi, iyi blöf yapan kazanır.

Blöf oyununun oynanışı:

Oyunun amacı eldeki kartların tamamından kurtulmaktır.

Oyunculardan biri dağıtıcı olarak seçilir. Dağıtan oyuncu kartları iyice karıştırdıktan sonra soldan kapalı şekilde tek tek oyunculara eşit şekilde dağıtır.

Dağıtıcının solundaki oyuncu yere kapalı olarak 1 veya daha fazla kart koyup ne olduklarını söyleyerek oyunu başlatır.

 Örneğin; Oyuncu ortaya 2 tane papaz diyerek 2 kapalı kart koydu. Diğer oyunculardan biri bunun doğruluğuna inanmadı ve blöf diyerek kartları açtıysa ve gerçekten 2 papaz varsa, yerdeki kartları almak zorundadır. Eğer yerdeki kartlar açıldığında gerçekten 2 papaz değilse yani blöfse, bu kez kartı atan oyuncu kartını yerden geri alır. 
Konuşma kartı oynayan oyuncunun solundan başlar. Oyuncu ya blöf ya da pas demelidir. Pas derse diğer oyuncular konuşabilir.

Eğer kimse blöf demediyse bu kez kartlar açılmaz ve oynayan oyuncu elindeki kartları azaltmış olur. Soldan sıradaki oyuncudan aynı usül uygulanarak oyun devam eder.

Oyun sadece 1 oyuncuda kart kalıp diğer oyuncular elindeki kartları bitirdiğinde sona erer.

Blöf Oyununda Puanlama

Blöf oyununda puanlama yoktur. Oyun, eğer 4 kişi oynanıyorsa 3 oyuncu elindeki kartları bitirene kadar devam eder. Elindeki kartları ilk bitiren oyunun galibi,  en son elinde kart kalan oyuncu ise kaybedeni olur.

Rakip oyunculara sunduğunuz taktiklerle, ne kadar çabuk elinizdeki kartı eritirseniz, oyunun galibi olursunuz. Oyundaki amaç, blöf yapan kişiyi bulup, blöfü görmek ve rakibin kartlarını azaltmasını engellemektir.

Bu ihtimaller yüzünden blöf oyununu iyi oynamak için, kartları iyi takip etmeli ve mümkünse saymanız gereklidir. Kartları saymak oyunun vazgeçilmez stratejisidir. Saymamanız halinde blöfü anlamak oldukça zordur.

Diğer İskambil Oyunlarına Göz At

Penis Büyütme Formülü
Blöf Videolu Hızı Anlatım

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir