Battlefield IV oyununun özellikleri

battlefiel4DICE ve EA tarafından geliştirilerek oluşturulan Battlefield 4,online olarak oynanabilen bir FBS oyunudur. Önceki serisine göre çok daha başarılı olarak geliştirilen bu seri, yine gelgitler içerisinde bir hikâye görselliği içeriyor.  Battlefield 3 de var olan ve çok başarısızca yapılan hızlı kontrol tuşlarına, battlefield 4 serisinde neredeyse hiç karşılaşılmıyor. Bu da oyunun yeni serisini eskiye göre çok daha başarılı hale getiriyor.

Oyunun yeni serisinde hikâye grafik ve bölüm tasarımları bütünlüğü oldukça başarılı olarak geliştirilmiş. Bu özelliği de oyunu çok daha sürükleyici bir hale getirmiş. Oyundaki ses efektleri oldukça başarılı. Silah ve çatışma sesleri sizleri adeta gerçek olayların ortasında kalmışçasına etkiliyor.  Grafikleri ise tek kelime ile muhteşem.

Çatışma oyunlarında yapay zekânın önemi tartışılmaz bir konudur. Yapay zekâ, battlefield 4 de bazen yüzleri güldürse de, aralarda da hüsrana uğratabiliyor. Öyle ki, ekip arkadaşlarıyla birlikte olan düşmanlarınızın, aynı hareket ve tepkileri dönemsel olarak gösterdiğini görebiliyorsunuz. Fakat bazı olaylarda da yapay zekâyı geçemeyebilirsiniz.

Oyunda yapay zekâ anlamında geliştirilen en önemli taktikleri arasında, sizi siper arkasında fazla sürelerde tutmamasını söyleyebiliriz. Bir siper arkasına saklandığınızda, yapay zekâ buna bir süre sonra müdahale ediyor ve bunun üzerine sipere hemen bir bomba yerleştirebiliyor. Bunun üzerine tabiki siz yer değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Böylelikle durağan bir modedan, daha hareketli bir oyun içerisinde kendinizi buluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir