Batman: Arkham Origins oyun özellikleri

batmanBatmanın DC evrenindeki en başarılı ve zeki dedektif olduğunu bilmeyen yoktur. Dc evrenini bilenler, Mr. Freeze’in duygu dolu hikâyesini de iyi bilirler. Oldukça ciddi bir hayran kitlesi ve takipçisi var ki, Batman bu seride de harikalar yaratmaya devam edecek gibi görünüyor.

Origins serisinde, önceki serilere oranla Bruce wayne ’ın batman olma yolunu atlayarak, çok farklı bir yüzle karşımıza çıkıyor. Daha henüz ne yaptığını ve ne için yapacağını tam bilemiyor gibi görünüyor.

Batman: arkham origins serisinde, batman gotham da Noel öncesindeki mücadelesini konu alıyor. Tabiki o dönemde gotham tamamıyla suçluların kuşatması altında. Kara şövalyenin öldürülmesi için tutulan sekiz tane suikastçı ile batman karşılaşıyor. Tabiki o sırada batman, bu gün gibi meşhur değil, adını pek kişi bilmiyor. Yavaş yavaş efsanesi yayılıyor ve insanlar tarafından öğreniliyor. Suçlular da batmandan çekinmiyor çünkü onu hala bilmeyenler var.

Gotham ’daki güvenliği sağlamaya çalışan polisler ve asayiş ekipleri, kara şövalyenin tam olarak ne yaptığını bilemiyor. Yararına mı zararına mı hareket ettiğinden hiç emin değiller.  Batman de bugünkü en önemli müttefiki olan James Gordon ile o dönemde daha tanışmamış olarak görünüyor.

Oyunun yeni serisi, standard arkham serilerine oldukça benzerlik gösteriyor. Konsept olarak da benzerlik gösterse de, grafik olarak çok daha geliştirilmiş durumda. Hikâye olarak ise önceki serilerden çok daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat gotham bu sefer oldukça soğuk ve karanlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir