ArmA 3 oyununun özellikleri

arma 3ArmA 3 oyununu bilenler, serinin nasıl olabileceğini tahmin edebilir fakat oyunu hiç oynamayanlar için diyebileceğimiz ilk izlenim, tam anlamıyla gerçekçi temeller içerisine oturtulmuş bir askeri savaş simülasyonu diyebiliriz. Yani bu oyunu başka oyunlarla asla kıyaslamayın. Çok daha farklı oynayış dinamiklerine sahiptir. Ani baskınlarla çok sayıda düşmanı öldürmek bu oyunda mümkün değildir. Tamamıyla gerçekçiliği yaşayacağınız bir oyundur.

Oyunda çeşitli görevler mevcut. Bunlardan herhangi birini seçip oyuna başlayabilirsiniz. Arma 3 Alfa demo sürümünde bazı eksiklikler olsa da, full sürümünde bu eksikliklerin giderildiğini söyleyebiliriz.  Oyuna alışmanız için birkaç gün alıştırma yapmanız gerekebilir zira oyun kontrolleri çok zor ve oldukça detay gerektiriyor.

Oyunun senaryo modunu kendinize göre değiştirebilirsiniz. Bunun için oyunu satın aldığınızda kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Gece modu, deniz altı görevleri, tank bölümü gibi seçenekler oyunda çok sayıda yer alıyor.

Bu oyunun grafiklerini simülasyon olarak değerlendirmek gerekiyor. Oyunda oldukça başarılı grafikler yer alıyor. Oyuna başladığınızda emir verme bölümü açılmaktadır. İstediğiniz emirlerinizi, askerlerinize buradan verebilir ve onları yönetebilirsiniz. Oyunda sadece kendinizle değil, ekip olan askerlerinizle de ilgilenmeniz gerekiyor. Hatalı emirlerinizde hem onları hem kendinizi tehlike içerisine atabilirsiniz.

Arma 3, askeri simülasyonda oldukça başarılı ve devasa bir harita alanına sahip olan bir oyundur. Teamlerinizi yöneterek doğru strateji belirlemeniz ve görevleri tamamlamanız gerekmektedir. Görevleri oynarken ve birliğinizi korurken, gerçekçi simülasyonlarla nefes nefese kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir